Sunday, 29 April 2012
MAJLIS PENUTUPAN BULAN PPDa SK KODIANG 2012
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3767455755989&set=a.3767425715238.157192.1564547702&type=1&theater
Terima kasih kerana sudi membaca.Silalah komen.! Follow sekali!
Sunday, 15 April 2012
Video P&P
1. Video Pengajaran dan Pembelajaran
Terima kasih kerana sudi membaca.Silalah komen.! Follow sekali!
Penafian
PERINGATAN!!!
Segala Kerosakan yang dialami semasa melayari blog saya adalah tanggungjawab anda sendiri.Saya tidak akan bertanggungjawab diatas kerosakan yang dialami.
Terima Kasih
Akhbar Harian
1. Berita Harian
2. Metro
3. Utusan Malaysia
4. Kosmo
5. News Straits Time
6. Star
7. Sinar Harian
Terima kasih kerana sudi membaca.Silalah komen.! Follow sekali!
2. Metro
3. Utusan Malaysia
4. Kosmo
5. News Straits Time
6. Star
7. Sinar Harian
Sukatan Pelajaran Bahasa Malaysia Tahun 5
1. Sukatan Pelajaran Bahasa Malaysia
Terima kasih kerana sudi membaca.Silalah komen.! Follow sekali!
Rancangan Harian Bahasa Malaysia
ii. Menyediakan Pelan Perancangan ( RPH )
M/Pelajaran: Bahasa Malaysia
Tarikh/ Hari : 19 Mac 2012 ( ISNIN )
Masa : 9.15 – 9.45
Kelas : 5 Excellence
Bil. Pelajar : 30
Tajuk : Berkelah
FU : 5.1 Aras 2 (i)- Membaca pelbagai jenis ayat dengan memberi penekanan pada
intonasi berdasarkan tanda baca.
FS : 8.1 Aras 1 (i)- Menulis perkataan dan pelbagai jenis ayat.
Objektif : Pada akhir pelajaran murid-murid dapat melakonkan dialog dan menyenaraikan
kata nama am dan kata nama khas.
Pengetahuan Sedia Ada
: Murid-murid pernah menggunakan kata nama di dalam ayat.
Sistem Bahasa: Tatabahasa – kata nama am dan kata nama khas
Pengisian Kurikulum :Nilai - Hormat-menghormati, bekerjasama, menghargai
KBT –KP : Verbal Linguistik , BCB
BBM : Kad gambar, petikan dialog, lembaran kerja
Langkah/Masa | Isi Pelajaran | Aktiviti Pengajaran Pembelajaran | Catatan | |
Aktiviti Guru | Aktiviti Murid | |||
Set Induksi ( 5 Minit ) | Menunjukkan gambar-gambar tempat perkelahan. | Bersoal jawab. | Menceritakan pengalaman tempat perkelahan yang pernah dilawati. | |
Perkembangan Langkah 1 ( 9 minit ) Langkah 2 (6 minit ) Langkah 3 (5 minit ) | Guru menggagihkan kumpulan dan meminta murid melakonkan. Mengkelaskan kata nama am dan nama khas Menentukan kata nama am dan nama khas | 1.Mengedar petikan kepada semua murid. 2.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. 3. Bersoal jawab Meminta murid melengkapkan jadual kata nama am dan nama khas Membimbing murid-murid menentukan kata nama am dan nama khas. | 1.Murid-murid membaca dengan senyap secara insentif dan melakonkan dialog. 2. Menjawab secara lisan. 1.Dalam kumpulan murid-murid berbincang dan menentukan kata nama am dan nama khas. Ketua kumpulan membentang jadual yang telah dilengkapkan. | |
Penutup ( 5 minit ) | Guru membuat rumusan dan menyatakan penggunaan nam am dan nama khas | Membuat rumusan penggunaan huruf besar dan huruf kecil bagi kata nama khas dan nama am. | Murid-murid menyenaraikan semula kata nama am dan nama khas. |